اثرات منفی امواج الکترومغناطیسی بر سلامتی

اثرات منفی امواج الکترومغناطیسی بر سلامتی

بر اساس مطالعات صورت گرفته در مراکز تحقیقاتی، متخصصین مغز و اعصاب خطر امواج الکترومغناطیسی را تایید کرده اند. امروزه آثار منفی امواج الکترومغناطیسی حاصل از گسترش روز افزون استفاده از تلفن های همراه، اینترنت بی سیم (امواج وای فای)، و دستگاه های الکترونیکی شخصی نظیر کامپیوتر و تلویزیون یک نگرانی بزرگ به شمار می رود.

بحث و گفتگو پیرامون مباحث مربوط به موضوع خطرات ناشی از میدان های الکترومغناطیسی بسیار گرم است و دکتر اوله جانسون در ارائه مدارک به دست آمده از تحقیقات خود پیرامون اثرات روحی و جسمی ناشی از میدان های الکترومغناطیسی پیشگام است.

مشکلات مرتبط با امواج الکترومغناطیسی

دکتر جانسون؛ پروفسور و استاد بزرگ موسسه مشهور کارولینسکا در استکهلم سوئد است، او به تازگی در یک سمینار مربوط به محیط زیست در بارسلونا در حضور متخصصان بهداشت و پزشکان صحبت هایی را ارائه کرده است، او سخنرانی خود را پیرامون اثرات منفی شناخته شده در رابطه با امواج الکترومغناطیسی ارائه کرده و به بیان موارد زیر پرداخته است:

      • حساسیت به امواج الکترومغناطیسی

      • افزایش آلرژی ها و همچنین افزایش علائم مربط به آلرژی

      • عامل اصلی بروز برخی از سرطان ها

      • کاهش اثربخشی داروهای خاص (مانند تاموکسیفن، که در درمان سرطان پستان استفاده می شود)

      • آسیب های ناشی از تشعشع امواج

شواهد و مدارک ارائه شده توسط دکتر جانسون حاکی از آن است که: قرار گرفتن در معرض امواج الکترومغناطیسی ایجاد شده توسط دستگاه های الکترونیکی اثرات جانبی طولانی مدت را در پی دارد تا جایی که می تواند در تغییر DNA نقش داشته باشد.

استدلال دکتر جانسون این است که ایجاد برخی تغییرات عمده اجتماعی می تواند تنها راهکار برای کاهش این اثرات منفی باشد؛ برای مثال کودکان زیر 16 سال (که ممکن است به امواج الکترومغناطیسی حساس تر باشند) تنها برای تماس های اضطراری از تلفن همراه استفاده کنند.

دکتر جانسون معتقد است که ایجاد هر تغییر عمده ای در سبک زندگی نیازمند زمان می باشد، اما او همواره به دنبال کشف راهکارهایی برای ایجاد این تغییرات است.

یکی از تغییرات مفید در سبک زندگی استفاده از آباژورهای طب سنگ نمک می باشد، زیرا بر اساس مطالعات صورت گرفته، این چراغ های طب سنگ نمک خاصیت جذب امواج الکترومغناطیس را دارند. همچنین این چراغ های نمک در تولید یون منفی نیز موثر می­باشند مؤثر باشند. از این چراغ ها و شمعدان های طب سنگ نمک در منازل، رستوران ها، هتل ها، باشگاه های ورزشی و یوگا استفاده می شود. همچنین مراکز نمک درمانی و اتاق های نمک بسیاری نیز در سراسر دنیا وجود دارند که در زمینه درمان بیماری های ریوی نظیر آسم، آلرژی و سینوزیت فعالیت می کنند. برای اطلاع بیشتر از خواص چراغ های طب سنگ نمک به این لینک مراجعه کنید. همچنین برای مطالعه در زمینه یون های مثبت و منفی به این لینک مراجعه کنید.

اگر شما هم علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد خطرات بالقوه امواج الکترومغناطیسی هستید و به دنبال راهکارهایی برای کاهش خطرات و اثرات منفی امواج الکترومغناطیسی می گردید به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع و یا مشاهده سایر مقالات و سخنرانی های دکتر اوله جانسون به این  لینک مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

آیا مزایای طب سنگ نمک از لحاظ علمی ثابت شده است؟

آیا مزایای طب سنگ نمک از لحاظ علمی ثابت شده است؟

سنگ نمک طب سنگ ویژگی های جذاب و منحصربفردی در فضای زندگی ما ایجاد می کند؛ اما آیا آباژور طب سنگ نمک واقعا تاثیرگذار است؟ ...

بیشتر بخوانید ...