مزایای یون منفی برای سلامتی

مزایای یون منفی برای سلامتی

یون های منفی همان اتم اکسیژن البته با یک الکترون اضافه هستند. این یون ها در طبیعت از اثرات آب، هوا، نور خورشید و امواج ذاتی زمین ایجاد می شوند. یون های با بار منفی در مکان های طبیعی تجمع دارند، به ویژه در اطراف آب های جاری و یا پس از رعد و برق ایجاد می شوند. شما می توانید در ساحل دریا، در نزدیکی یک آبشار یا پس از یک طوفان منافع حاصل از یون های منفی اشباع شده در هوا را در بدن خود احساس کنید.

چه راهی برای نگه داشتن این احساس در داخل اتاق خواب، سالن پذیرایی، آشپزخانه و یا دفتر کار شما وجود دارد؟

در این مقاله قصد داریم به بیان نحوه استفاده از آباژورهای طب سنگ نمک را برای از بین بردن مواد آلرژی زا هم چنین استفاده از اثرات شگفت آور یون های منفی برای سلامت خودتان بپردازیم.

طب سنگ

نحوه عملکرد یون های منفی

یون های منفی در غلظت های بالا می توانند هوا را از رشد قارچ، گرده، شوره حیوانات خانگی، بو، دود سیگار، باکتری ها، ویروس ها، گرد و غبار و سایر ذرات خطرناک موجود پاکیزه نگه دارند.

این کار توسط اتصال با ذرات باردار مثبت در تعداد زیاد انجام می شود؛ این کار باعث می شود میکروب ها، قارچ ها ،دانه های گرده و سایر عوامل آلرژی زا بیش از حد سنگین شوند و توانایی نقل و انتقال و حرکت در هوا را نداشته باشند.

در این روش این ذرات در سطح زمین باقی می مانند و یا به نزدیک ترین سطح می چسبند.

این روش باعث می شود که این ذرات از هوایی که تنفس می کنیم حذف شوند و از مشکلات تنفسی و سایر مسائل مربوط به سلامت جلوگیری می کند.

آباژور طب سنگ نمک نیز می تواند با یک روش متفاوت دیگر هوا را پاکیزه گرداند. چراغ ها و شمعدان های طب سنگ نمک، همچنین مزیت های مفید دیگری هم دارد از جمله اینکه توانایی تولید یون های منفی را دارد.

متأسفانه منازل و محل کار ما از مزایای طبیعی و مفید یون های منفی به دور مانده است، حتی اگر شما پنجره ها را باز کنید؛ با صرف نظر از آلودگی هوای موجود در یک شهر بزرگ، در این صورت غلظت یون های منفی در موجود در هوا تنها یک دهم مقدار آن در محیط های طبیعی روستایی است. علاوه بر آن یون های مثبت تولید شده توسط دستگاه های الکتریکی مانند تلویزیون، خشک کن لباس و حتی فرش و لوازم داخلی موجب می شود که خانه های ما تبدیل به "زندانی برای یون مثبت" توصیف شود.

برای مشاهده اطلاعات بیشتری درباره آثار زیان بار یون های مثبت برای سلامتی شما؛ می توانید به لینک یون های مثبت و منفی چه هستند مراجعه کنید.

منبع: مجله طب سنگ

مطالب مرتبط

تأثیر پتانسیل یون منفی هوا بر آلودگی باکتریایی تجهیزات پزشکی

تأثیر پتانسیل یون منفی هوا بر آلودگی باکتریایی تجهیزات پزشکی

یافته ها نشان می دهد که عملکرد یونیزاسیون هوا هرگونه ذرات آسینتوباکتردر هوا را به طور کامل از سطوح پلاستیکی دفع کرده و مانع از انتقال آن می شود.

بیشتر بخوانید ...
میدان الکترومغناطیسی چیست و چه اثراتی در سلامتی دارد؟

میدان الکترومغناطیسی چیست و چه اثراتی در سلامتی دارد؟

هر جایی که یون های مثبت یا منفی حضورداشته باشند، میدان های الکتریکی وجود دارند.چراغ های طب سنگ نمک خاصیت جذب امواج الکترومغناطیس را دارند.

بیشتر بخوانید ...
نحوه عملکرد یون های منفی

نحوه عملکرد یون های منفی

یون های منفی به وسیله کاهش اثرات نابود کننده یون های مثبت موجود در محیط زیست؛ حس تندرستی و سلامت روحی را در شما افزایش می دهند..

بیشتر بخوانید ...
چرا آباژور طب سنگ نمک تهیه کنم؟

چرا آباژور طب سنگ نمک تهیه کنم؟

آشنایی با خواص منحصر به فرد طب سنگ نمک. استفاده از آباژور طب سنگ نمک علاوه بر اینکه آثار بسیار مفید و ارزشمندی در افزایش سلامتی شما دارند. ادامه ...

بیشتر بخوانید ...
یون های مثبت و منفی چه هستند؟

یون های مثبت و منفی چه هستند؟

یون ها در حال حاضر در اطراف شما وجود دارند و شاید شما از این موضوع آگاه نباشید. آنها بر احساسات شما و به احتمال بسیار زیاد در سلامتی شما تاثیر گذارند.

بیشتر بخوانید ...