T
e
b
s
a
n
g
.
.
.

با سنگ نمک و خواص بینظیر آن آشنا شوید

سنگ نمک

سنگ نمک پنجره ای به روی سلامتی و آرامش
سنگ نمک ماده معدنی شناخته شده ای است که با تبخیر آب شور دریا در مناطق خشک و حاره ای تشکیل می شود. این سنگ در طی دویست و پنجاه میلیون سال و در اعماق زمین شکل گرفته است. سنگ نمک یا کانی سدیم کلرید بر خلاف ظاهر خشن و محکمی که دارد، نرم است و وقتی که فشار بر آن وارد شود به راحتی خم می شود. از ویژگی های ظاهری این سنگ می توان به شفافیت شیشه ای و رنگ صورتی روشن و یا سفید آن اشاره کرد. زمانی که ناخالصی به بلور این سنگ وارد شود، رنگ آن تغییر می کند. مثلا زمانی که عنصر کربن به داخل آن نفوذ کند، کریستال نمک که دارای رنگ روشن است به رنگ سیاه و تیره در می آید. یکی از ویژگی های جالب کریستال نمک این است که می تواند به طور مکرر به مایع تبدیل شود و مجددا از حالت مایع به حالت جامد درآید. علت این تغییر حالت در ساختار سنگ نمک نهفته است. از میان مواد معدنی، ساختار تعداد کمی از آن ها اتمی الکتریکی است. این ویژگی باعث می شود که فرایند یونیزاسیون اتفاق بیافتد. در طی این فرایند، یک نوع انرژی طبیعی تولید می شود. 
خواص سنگ نمک
سنگ نمک در طی فرایند یونیزاسیون می تواند به طور طبیعی یون هایی تولید کند که برای سلامت افراد مفید است. یون های منفی که طب سنگ نمک آزاد می کند می تواند ذرات مضر در هوا را از بین ببرد و هوای سالم و تصفیه شده را در ساختمان به جریان اندازد. در کنار تولید یون، این سنگ می تواند ارتعاشات زیست-انرژی نیز تولید کند. ارتعاشات زیست-انرژی کیفیت هوای داخل ساختمان را بهتر می کند و همچنین سطح انرژی و سلامت کلی افرادی که از این سنگ استفاده می کنند را بالاتر می برد.

کریستال این نوع نمک طبیعی است به همین دلیل زمانی که در ساخت انواع چراغ ها و آباژور به کار می رود باعث می شود که گرمای طبیعی در ساختمان جریان پیدا کند و همچنین جلوه ای زیبا از طبیعت را به نمایش بگذارد. این چراغ ها می توانند برای هر نوع اتاقی مناسب باشند و علاوه بر گرمابخشی طبیعی و زیبایی بی نظیری که دارند می توانند حضور در محیط منزل یا دفتر کار را برای شما لذت بخش تر کنند زیرا خاصیت درمانی فنگ شویی نیز  دارند و برای ساختمان هایی که فاقد انرژی تازه و نیروبخش هستد بسیار مناسب است.

یکی از خواص بی نظیر طب سنگ نمک استفاده از آن در درمان آسم و بیماری های آلرژیک است که در اروپای شرقی مورد توجه قرار گرفته است. بیمارستان ویژه بیماری های آلرژیک در اوکراین طی سی سال استفاده از روش سنگ نمک درمانی از آن رضایت کامل دارد و در درمان بیماری آسم که به علت انقباض عضلات ریه به وجود می آید و همچنین در درمان سایر بیماری های تنفسی از سنگ نمک استفاده می کند.

طب سنگ نمک صرفا خواص آرامش دهندگی و انرژی بخشی ندارد، بلکه برای پوست و مو نیز می تواند مفید باشد. مثلا در کشور هند از آن به عنوان ماده ای جهت شستشوی صورت استفاده می کنند. هندی ها معتقدند که سنگ نمک می تواند در نرمی و سلامتی پوست موثر باشد و از شوینده های معمولی مانند صابون بهتر عمل می کند. هندی ها همچنین این سنگ را به عنوان لایه بردار استفاده می کنند که می تواند پوست مرده را از روی صورت بردارد. 
 کاربرد های طب سنگ نمک
با توجه به انرژی خاصی که سنگ نمک تولید می کند یکی از کاربرد های آن می تواند در محیط منزل و همچنین در محیط کار باشد. شما می توانید از آجر هایی که در ساخت آن ها از این سنگ استفاده شده است و به آن ها آجر نمکی می گویند در دیزاین داخلی ساختمان و زیباتر کردن و پرانرژی کردن منزل و یا دفتر کار خود بهره ببرید. علاوه بر این می توانید با گذاشتن آباژور و چراغ هایی که در ساخت آن ها از این سنگ استفاده شده است، علاوه بر ایجاد حس متفاوت بودن در منزل خود و اجتناب از خستگی و کسالت از مزایای انرژی بخشی و آرامش دهندگی آن نیز بهره مند شوید.

شما می توانید علاوه بر لذت بردن از زیبایی و درخشندگی طبیعی وسایل ساخته شده از سنگ نمک سلامتی خود و اطرافیانتان را بالا ببرید، به پاکسازی و تصفیه هوای محیط خود کمک کنید، و همچنین محیطی زیبا و متفاوت برای منزل یا محل کار خود بسازید و از حضور در آنجا احساس رضایت و شادکامی داشته باشید. چراغ ها و آباژورهای ساخته شده از کریستال نمک می توانند هدیه ای مناسب برای تمامی سلیقه ها باشند زیرا طبق گفته افرادی که از آن استفاده کرده اند، این چراغ ها باعث می شوند اشخاص حاضر در ساختمان به طور طبیعی احساس کنند که از سطح انرژی بالاتری برخوردار هستند و همچنین احساس شادمانی بیشتری می کنند.  

 

مطالب مرتبط

یون های مثبت و منفی چه هستند؟

یون ها در حال حاضر در اطراف شما وجود دارند و شاید شما از این موضوع آگاه نباشید. آنها بر احساسات شما و به احتمال بسیار زیاد در سلامتی شما تاثیر گذارند.

بیشتر بخوانید ...

مزایای یون منفی برای سلامتی

یون های منفی در غلظت های بالا می توانند هوا را از رشد قارچ، گرده، شوره حیوانات خانگی، باکتری ها، ویروس ها، گرد و غبار وغیره پاکیزه نگه دارند.

بیشتر بخوانید ...

نحوه عملکرد یون های منفی

یون های منفی به وسیله کاهش اثرات نابود کننده یون های مثبت موجود در محیط زیست؛ حس تندرستی و سلامت روحی را در شما افزایش می دهند..

بیشتر بخوانید ...

تأثیر پتانسیل یون منفی هوا بر آلودگی باکتریایی تجهیزات پزشکی

یافته ها نشان می دهد که عملکرد یونیزاسیون هوا هرگونه ذرات آسینتوباکتردر هوا را به طور کامل از سطوح پلاستیکی دفع کرده و مانع از انتقال آن می شود.

بیشتر بخوانید ...

میدان الکترومغناطیسی چیست و چه اثراتی در سلامتی دارد؟

هر جایی که یون های مثبت یا منفی حضورداشته باشند، میدان های الکتریکی وجود دارند.چراغ های طب سنگ نمک خاصیت جذب امواج الکترومغناطیس را دارند.

بیشتر بخوانید ...

چرا آباژور طب سنگ نمک تهیه کنم؟

آشنایی با خواص منحصر به فرد طب سنگ نمک. استفاده از آباژور طب سنگ نمک علاوه بر اینکه آثار بسیار مفید و ارزشمندی در افزایش سلامتی شما دارند. ادامه ...

بیشتر بخوانید ...

محصول مورد نظر خود را جستجو کنید

برخی سازمان های حامی و مشتریان
  • بانک سامان
  • سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
  • سازمان ملی نوجوانان
  • دانشگاه صنعتی امیر کبیر
  • اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

طب سنگ به عنوان زیر مجموعه ی گروه معماری شفابخش، گروهی متشکل از محققین و اساتید دانشگاه های تهران و صنعتی امیرکبیر است که با همکاری جمعی از هنرمندان شناسنامه دار از سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی تشکیل شده است. طب سنگ در زمینه تولید محصولات معماری شفابخش فعالیت میکند. از جمله اتاق نمک، اتاق ویژه نمک درمانی، سازه های نمکی، شمعدان و جاشمعی سنگ نمک، آباژور سنگ نمک، چراغ سنگ نمک، مجسمه و تندیس سنگ نمک. طب سنگ هنری ماندگار با خواصی بی نظیر

0912 959 3561 info@tebsang.com