T
e
b
s
a
n
g
.
.
.

تشخیص عقیق اصل از بدل

سنگ عقیق اصل

روش های تشخیص عقیق اصل از بدل
یکی از موضوعات بسیار مهمی که زمان خرید سنگ عقیق باید به آن توجه بسیاری شود این است که اصلی آن را خریداری کنید. در واقع باید بدانید اصالت سنگ عقیق از جمله مواردی می باشد که زمان خرید و فروش این سنگ قیمتی بسیار حائز اهمیت است. بدون شک برای شما هم شاید این مسئله به وجود آمده باشد که زمان خرید سنگ قیمتی نسبت به اصل بودن آن تردید داشته باشید و یا اینکه به دنبال راهی باشید تا اصلی بودن آن را تشخیص دهید. عقیق اصل ویژگی هایی دارد که سنگ های غیر اصل ندارند، بر همین اساس شما باید به خوبی با ویژگی های سنگ عقیق اصل آشنایی لازم را به دست آورید. 
برخی از نکاتی که شما برای شناسایی عقیق اصل باید با آن آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :
1. نوع تراش: نوع تراش به کار رفته شده در سنگ های عقیق بسیار اهمیت دارد و باید به این مورد دقت زیادی داشته باشید. سنگ عقیق اصل تراش های بسیار ظریفی دارد. اگر شما می خواهید نوع اصلی و تقلبی سنگ های عقیق را از نوع تراش به کار رفته شده در آنها تشخیص دهید باید به خش های روی آن توجه داشته باشید. خراش روی سنگ های غیر اصل بیشتر از نوع اصل می باشد، در واقع سنگ های اصل هیچ خراشی ندارند و به راحتی هم دچار آسیب نمی شوند. 

2. شفافیت: یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که سنگ عقیق اصل دارد این است که زیاد شفاف نمی باشد. سنگ هایی که اصل هستند را می توانید زیر نور به خوبی تشخیص دهید. اگر آنها را زیر نور قرار دهید متوجه خواهید شد که هرج و مرج درون آن وجود دارد، سنگ هایی که اصل نیستند بسیار شفاف می باشند شفافیت درونی سنگ های غیر اصل یکی از دیگر نشانه هایی می باشد که شما می توانید نوع اصل و تقلبی را به خوبی تشخیص دهید.

 
3. مقاومت: سنگ عقیق اصل مقاومت بسیار زیادی دارد و شما هر ضربه ای که به آن وارد کنید به راحتی آسیب نمی بیند، ولی سنگ های غیر اصل مقاومت زیادی ندارند. اگر می خواهید مقاومت این سنگ ها را مورد آزمایش قرار دهید باید یک عدد سنگ یشم را روی آن بکشید تا درجه مقاومت آن را مورد بررسی قرار دهید. سنگ هایی که تقلبی هستند به زودی دچار خش می شوند، ولی سنگ های اصل دارای مقاومت زیادی نمی باشند. 
4. رنگ: سنگ های اصل دارای رنگ روشن و شفاف هستند، اما باید بدانید نوع تقلبی آن دارای چنین رنگی نیست. شما در عین شفافیت و رنگ روشنی که دارند می توانید نقاط قرمز رنگی را مشاهده کنید و همچنین شما باید به خوبی بدانید عقیق اصل وزن بیشتری دارد و شما زمانی که آن را در دست بگیرید به خوبی متوجه این مسئله خواهید شد.
5. دمای سنگ: از دیگر نکاتی که زمان خرید سنگ عقیق اصل باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید دمای آن است. در واقع باید بدانید دمای سنگ های اصل زمانی که هوا سرد است بسیار بالا می باشد و زمانی هم که هوا گرم می شود بسیار پایین می آید. در حالی که سنگ های مصنوعی زمانی که دمای هوا بالا باشد گرم می شود و زمانی که دما پایین است سرد می گردد. 

مطالب مرتبط

سنگ فیروزه

سنگ فیروزه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

قدمت تجارت با سنگ فیروزه به 1000 سال پیش باز می گردد. مردم در آن دوران با فیروزه صنایع دستی درست می کردند و با آن تجارت می کردند. فیروزه های زیادی بر روی شمشیرهای باستانی و قدیمی کشف شده است

بیشتر بخوانید ...
سنگ چشم ببر

سنگ چشم ببر چیست؟ و چه خواصی دارد؟

سنگ چشم ببر یک سنگ دگرکونی است و رنگ آن بین طلایی و قرمز، قهوه ای متغیر است، این سنگ را می توانید به هر دو رنگ بالا مشاهده نمایید. چشم ببر دارای رنگ هایی طلایی، زرد طلایی و خاکستری می باشد..

بیشتر بخوانید ...
سنگ سیترین

سنگ سیترین چیست؟(مشخصات سنگ سیترین)

سیترین در واقع نوعی کوارتز، با طیف رنگی از زرد تا نارنجی متمایل به قهوه ای است این کانی را به عنوان کوارتز زرد نیز می شناسند و نام خود را بخاطر همان رنگ زرد لیمویی برگرفته است.

بیشتر بخوانید ...
سنگ رزکوارتز

چگونه رزکوارتز اصل را از بدل تشخیص دهیم؟

در مورد خرید سنگ رز کوارتز می توان نکاتی را در نظر داشت تا سنگ اصل را از جنس مصنوعی و تقلبی آن تشخیص داد و خرید امنی داشته باشید.

بیشتر بخوانید ...
سنگ آکوامارین

از سنگ آکوامارین و ویژگی های آن چه میدانید؟

سنگ آکوامارین، از یک واژه ی لاتین (Aqua) برگرفته شده است. این نوع سنگ سمبل عشق و امنیت می باشد. در دوران باستان این سنگ آکوامارین بسیار مقدس بوده است.

بیشتر بخوانید ...
سنگ مالاکیت،مالاکیت

سنگ مالاکیت چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟

سنگ مالاکیت یک ماده معدنی است که به خاطر رنگ سبز عمیق و ظریف آن شناخته شده است و یکی از قدیمی ترین سنگ قیمتی استفاده شده در تزئینات و آرايش انسان است...

بیشتر بخوانید ...

محصول مورد نظر خود را جستجو کنید

برخی سازمان های حامی و مشتریان
  • بانک سامان
  • سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
  • سازمان ملی نوجوانان
  • دانشگاه صنعتی امیر کبیر
  • اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

طب سنگ به عنوان زیر مجموعه ی گروه معماری شفابخش، گروهی متشکل از محققین و اساتید دانشگاه های تهران و صنعتی امیرکبیر است که با همکاری جمعی از هنرمندان شناسنامه دار از سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی تشکیل شده است. طب سنگ در زمینه تولید محصولات معماری شفابخش فعالیت میکند. از جمله اتاق نمک، اتاق ویژه نمک درمانی، سازه های نمکی، شمعدان و جاشمعی سنگ نمک، آباژور سنگ نمک، چراغ سنگ نمک، مجسمه و تندیس سنگ نمک. طب سنگ هنری ماندگار با خواصی بی نظیر

0912 959 3561 info@tebsang.com