T
e
b
s
a
n
g
.
.
.

سنگهای ماه تولد فروردین کدامند و چه ویژگیهایی دارند؟

علم نجوم شگفتی های بسیاری در خود جای داده است. ماه های تولد، سنگ های مخصوص به آن، ویژگی های افراد متولد در هر ماه و... همه و همه برگرفته از حرکت ستاره ها و کهکشان هایی هستند که سراسر از انرژی های مختلف شکل گرفته اند و دنیا را به تسخیر این انرژی ها درآورده اند. حتما شما هم از سنگ های ماه تولد شنیده اید، سنگ هایی که همگی تحت تاثیر سیارات و آسمان ها هستند و می توانند انرژی هر ماه را به افراد متولد آن ماه انتقال دهند. احتمالا می دانید که هر ماه سنگ های ویژه خود را دارد که عموما توسط متولدین آن ماه مورد استفاده قرار می گیرند. در این گزارش می خواهیم شما را با انواع سنگ های ماه تولد فروردین آشنا کنیم و بگوییم مردان و زنان فروردین ماه باید از کدام سنگ ها بیشتر استفاده کنند. 
سنگ های مخصوص فروردین ماه
ماه فروردین به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، دارای چندین سنگ مخصوص بوده و سنگ هایی را از آن خود کرده است که دارای خواصی ویژه و منحصر به فرد هستند. در واقع بهتر است بگوییم متولدین ماه فروردین با استفاده از این سنگ ها می توانند انرژی های کیهانی را به سوی خود جذب کنند و در صورت نزدیکی سنگ به بدن، انرژی به سوی آنها انتقال داده می شود. همان طور که گفته شد سنگ های ماه فروردین متعدد هستند که در ادامه یک به یک آنها را به شما معرفی کرده و ویژگی هایشان را برایتان شرح می دهیم. 
• الماس
از مهمترین ویژگی های الماس، سختی این سنگ است که آن را به یکی از مهمترین عناصر طبیعت تبدیل کرده است. الماس دارای درخشندگی بسیاری است و همین امر سبب شده است همگان آن را به عنوان یک سنگ اشرافی بشناسند و ارزش آن را بالا ببرند. این سنگ گران بها ارتباط بسیار خوبی با متولدین فروردین ماه برقرار می سازد و باعث می شود افراد متولد این ماه با اعتماد به نفس بیشتری زندگی کنند و با احساس قدرت و شکست ناپذیری همراه شوند. اما سوال مهم در مورد سنگ الماس آن است که چرا این سنگ تا این حد ارزشمند است؟ باید بگوییم سنگ الماس از کربن با فشردگی بسیار بالا ساخته شده است و قدمتی بسیار بسیار بالا دارد. همچنین حضور این سنگ درخشان در دنیای صنعت سبب شده ارزش آن چند برابر شود و نام پادشاه سنگ های قیمتی به الماس داده شود. 
از سوی دیگر باید بدانید که الماس در دما و فشار بالا و همچنین در اعماق زمین ساخته می شود و نیاز به دمایی بین 1300 تا 900 سانتی گراد دارد. به همین دلیل است که بسیاری از الماس هایی که کشف می شوند از فوران های آتشفشانی به جا می مانند و از اعماق زمین خود را به سطح کره خاکی می رسانند. از مهمترین ویژگی هایی که الماس را به عنوان یکی از پرطرفدارترین سنگ های جهان تبدیل کرده، تلائلو زیبای آن است. در واقع زمانی که نور سفید از الماس عبور می کند، تجزیه شده و منشوری تفکیک شده از رنگ ها به دست می آید.
• جاسپر
جاسپر واژه ای یونانی است که معنای لکه دار را با خود به همراه دارد. این سنگ ترکیبات ویژه ای دارد و عناصر شیمیایی چون دی اکسید سیلیسیم را در خود جای داده است. سنگ جاسپر دارای رنگ های متعددی است که عموما لکه های موجود در آن به شکل نواری و خال دار بوده و دارای رنگ هایی تیره هستند. در گذشته مردم بر این باور بودند که این سنگ در خود خاصیت درمانی دارد و می تواند بر توانایی و قدرت دفاعی بدن اثرات بسیاری داشته باشد. از سوی دیگر مصریان باستان بر این عقیده بودند که اگر افراد درگذشته را با این سنگ به خاک بسپارند، سبب می شوند عذاب از آنها دور بماند و  زندگی بعدیشان با آرامش همراه گردد. همان طور که گفته شد سنگ جاسپر دارای رگه های سیاه رنگی است که به دلیل وجود اکسید آهن ایجاد شده اند، همین امر سبب شده است عده ای بر این باور باشند که این سنگ می تواند بیش از سایر سنگ ها بر متولدین ماه فروردین اثر گذار باشد و برای آنها انرژی و خوش شانسی به همراه آورد.
• یاقوت سرخ
یاقوت سرخ یکی از پرطرفدارترین سنگ های ماه تولد فروردین است. این سنگ که دارای زیبایی منحصر به فردی است و می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند، از خاص ترین سنگ های جواهری بوده که از نظر مادی نیز بسیار ارزشمند است. اما چرا این سنگ را سنک ثروت می دانند؟ باید بگوییم بسیاری از افراد بر این باورند که سنگ یاقوت سرخ علاوه بر آن که منجر به سلامتی می شود، کسب ثروت را نیز برای صاحب خود به همراه داشته و می تواند موفقیت و روزی فراوان با خود به همراه آورد. از سویی دیگر این سنگ می تواند بر بهبود بسیاری از بیماری ها موثر عمل کند. نمونه این بیماری ها عبارتند از بیماری های اپیدمی، تب، ویروس و... . همچنین می توان گفت یاقوت سرخ می تواند سبب افزایش ایمنی بدن شود، انرژی را افزایش داده و نشاط و رهایی ذهنی را ایجاد نماید، به همین دلیل است که همواره به زوج ها توصیه می شود که برای استحکام زندگی خود، این سنگ ارزشمند را همواره با خود به همراه داشته باشند یا مدام به گردن خود بیاویزند. 
 
• سنگ خون (حجرالدم)
این سنگ که از انواع سنگ عقیق به شمار می رود، اگر در برابر نور خورشید قرار بگیرد، رنگ خون به خود گرفته و ظاهری شگفت انگیز به دست می آورد. سنگ خون دارای طیف رنگی گوناگونی است که نمونه های آن آبی، سبز یشمی، رنگ فولادی مایل به خون و... می باشد. یکی از کاربردهای اصلی این سنگ استفاده به عنوان سنگ انگشتر است که می تواند سبب شود انگشتر شگفتی بی همتایی به دست آورد. اصلی ترین جایی که می توان سنگ خون را استخراج کرد، هند بوده که دارای منابع غنی حجرالدم است. البته لازم است بگوییم این سنگ در کشورهایی چون استرالیا، چین، آمریکا و برزیل نیز یافت می شود. 
از ویژگی هایی که به سنگ خون نسبت می دهند، ایجاد آرامش بوده که سبب افزایش انرژی عرفانی می گردد و استرس را از میان بر می دارد. از سویی دیگر این سنگ سبب پاکسازی خون شده به سیستم دفاعی جهت زدودن سموم بدن یاری می رساند. همچنین بسیاری معتقد هستند که سنگ خون می تواند مشکلات روحی چون افسردگی را بهبود بخشیده و شفای روحی به همراه آورد تا جایی که در هند این سنگ را آسیاب کرده و جایگزین مناسبی برای داروهای شمیایی می دانند. 
• توپاژ زرد
توپاژ زرد یکی از ماورایی ترین سنگ هایی است که متولدین فروردین ماه می توانند استفاده نمایند زیرا بسیاری از افراد بر این باورند که این سنگ می تواند برای مراقبه بسیار مفید عمل کند و بدن، ذهن و روح انسان را در مسیر آهنگ هستی قرار دهد و آرامش روحی و جسمی را ایجاد نمایند. این سنگ منشوری دارای رنگ طلایی کمرنگ بوده که گاه حتی تا نارنجی نیز پیش می رود. البته لازم است بگوییم در برخی موارد این سنگ در رنگ های صورتی، سبز، سفید و... نیز مشاهده شده است. برخی معتقدند این سنگ می تواند برای متولدین ماه فروردین اعتماد به نفس به همراه آورد و نگرانی و ترس را از او دور کند. از سویی دیگر این سنگ می تواند قوه خلاقیت را تقویت کرده و سبب ثروتمندی افراد شود. 
• آکوآمارین
قدیمی ها بر این باور بودند که این سنگ به دلیل رنگ آبی که دارد، ملوان ها را از خطرات احتمالی دریا مصون نگه می دارد و سبب می شود آنها در کمال امنیت به مقصد برسند. بزرگترین سنگ اکومارین جهان که تا کنون استخراج شده، در برزیل و با وزن 243 پوند بوده و در نهایت پس از آن که به تکه های کوچکتر تقسیم شد، به 2000000 قیراط رسیده است. غیر از برزیل این سنگ در کشورهایی چون نیجریه، هند، پاکستان، امریکا، افغانستان، روسیه و... نیز یافت می شود. اگر بخواهیم از خواص این سنگ برایتان بگوییم، بهتر است از بعد روحی آغاز کنیم. سنگ اکومارین دارای خواصی چون کاهش تنش های روانی است که می تواند سبب تقویت معنویت و شهود در افراد شود. همچنین این سنگ با بعد احساسی افراد ارتباط برقرار می سازد و می تواند عصبانیت را کاهش داده و آرامش به همراه آورد.
بهترین سنگ برای مردان متولدین فروردین ماه
می گویند بهترین سنگ برای مردان متولد فروردین ماه الماس است زیرا می تواند کاری کند مریخ انرژی خود را بر روی سنگ منعکس کند و سبب شود فرد شخصیتی منحصر به فرد به دست آورد. البته مردان متولدین فروردین ماه می توانند از سایر سنگ های تولد ماه فروردین نیز استفاده کنند اما تاثیر الماس چیز دیگری است و بهتر است مردان متولد فروردین سنگ الماس را همیشه بر انگشتان خود داشته باشند. 
بهترین سنگ برای زنان متولد فروردین ماه
شاید لازم نباشد باز تاکید کنیم که در بین سنگ های ماه تولد فرودین، الماس همواره در اولویت است و زنان متولد فروردین نیز باید این سنگ را همواره کنار خود داشته باشند. لازم است تاکید کنیم سایر سنگ های این ماه نیز می توانند بسیار مفید باشند و شخصیت زنان را با توجه به ویژگی هایی که دارند تحت تاثیر قرار دهند. 

مطالب مرتبط

محصول مورد نظر خود را جستجو کنید

برخی سازمان های حامی و مشتریان
  • بانک سامان
  • سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
  • سازمان ملی نوجوانان
  • دانشگاه صنعتی امیر کبیر
  • اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

طب سنگ به عنوان زیر مجموعه ی گروه معماری شفابخش، گروهی متشکل از محققین و اساتید دانشگاه های تهران و صنعتی امیرکبیر است که با همکاری جمعی از هنرمندان شناسنامه دار از سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی تشکیل شده است. طب سنگ در زمینه تولید محصولات معماری شفابخش فعالیت میکند. از جمله اتاق نمک، اتاق ویژه نمک درمانی، سازه های نمکی، شمعدان و جاشمعی سنگ نمک، آباژور سنگ نمک، چراغ سنگ نمک، مجسمه و تندیس سنگ نمک. طب سنگ هنری ماندگار با خواصی بی نظیر

0912 959 3561 info@tebsang.com