آیا مزایای طب سنگ نمک از لحاظ علمی ثابت شده است؟

آیا مزایای طب سنگ نمک از لحاظ علمی ثابت شده است؟

آیا مزایای طب سنگ نمک از لحاظ علمی ثابت شده است؟

طب سنگ نمک ویژگی های جذاب و منحصربفردی در فضای زندگی ما ایجاد می کند؛ اما آیا آباژرو طب سنگ نمک واقعا تاثیرگذار است؟ و آیا مزایای آن از لحاظ علمی ثابت شده است؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی طب سنگ نمک بپردازیم و درباره کارکرد آن توضیح دهیم و اینکه آیا چراغ طب سنگ نمک واقعا یون های منفی تولید می کند؟

در هنگام انتخاب آباژور طب سنگ نمک برای استفاده در منزل خود باید چند نکته مهم را مورد توجه قرار دهید:

آباژور طب سنگ نمک چیست؟

آباژور طب سنگ نمک آثاری هنری از جنس سنگ نمک معدنی هستند. رنگ آنها اغلب سفید و یا نارنجی مایل به صورتی است و این بستگی به غلظت مواد معدنی موجود در ساختار آنها دارد.

آباژور طب سنگ نمک همچنین به صورت سبد نمک کریستال برای استفاده در موارد تزیینی موجود است. در این مدل از یک منبع نور و گرما در زیر نمک ها استفاده می شود که سبب ایجاد درخشش و تلألؤ صورتی رنگ بی نظیری در محیط می شود.

چراغ های نمک طب سنگ واقعا زیبا و جذاب هستند؛ اما کارکرد آنها چگونه است و آیا این لامپ ها واقعا می توانند یون های منفی تولید کنند؟

نحوه عملکرد آباژور طب سنگ نمک چگونه است؟

قطرات ریز آب همواره به شکل بخار در هوا و محیط زندگی ما وجود دارند و در داخل این بخارهای آب موجود در هوا گرد و غبار، گرده، شوره حیوانات خانگی، ذرات دود و حتی باکتری ها و ویروس ها وجود دارند.

نمک رطوبت پسند است ؛به این معنی که می تواند مولکول های آب را از محیط اطراف جذب کند. یک قطعه بزرگ نمک مانند طب سنگ نمک می تواند مولکول های آب و آلاینده های موجود در آن را به خود جذب کند.

این ترکیبات میکروسکوپی پس از اینکه توسط نمک جذب شدند، در داخل آن باقی می مانند و دیگر در هوای اطراف ما معلق نیستند.

هنگامی که آباژرور طب سنگ نمک توسط بخار آب موجود در هوای اطراف ما اشباع شد، گرمای لامپ موجود در داخل و یا زیر این لامپ آن را خشک کرده و این فرایند رطوبت پسند بودن نمک تا زمانی که یک منبع نور و گرما وجود داشته باشد؛ همواره ادامه خواهد داشت.

همچنین گرمای حاصل از منبع نور سبب می شود مولکول های بخار آب دوباره به محیط اطراف بازگردند البته با این تفاوت که این بخار آب ثانویه به دور از هرگونه آلودگی است زیرا آلودگی ها جذب نمک شده و در آن باقی می مانند.

گاهی اوقات بهتر است هر چند هفته یکبار آباژرو طب سنگ نمک را خاموش کنید و گرد و غبار و ذرات ریزی را داخل لامپ به دام افتاده اند را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. سپس آن ها را روشن کنید تا به تمیز کردن محیط ادامه دهند.

آیا آباژرو طب سنگ نمک واقعا یون منفی تولید می کنند؟

این رایج ترین سوالی است که اکثر مردم هنگام خرید طب سنگ نمک می پرسند. پاسخ این سوال مثبت است؛ این لامپ ها یون منفی تولید می کنند اما نه به مقدار زیاد.

یکی از ویژگی های چراغ طب سنگ نمک این است که به عنوان مولد یون منفی در نظر گرفته می شود. زیرا اثر فوتو الکتریک ناشی از گرم شدن و تبخیر نمک می تواند در تولید یون منفی نقش داشته باشد.

روشن نگه داشتن لامپ نمک در مدت زمان طولانی به بهبود کیفیت هوا و همچنین افزایش یون های منفی موجو در هوا کمک می کند. در تحقیقات گزارش شده که بعد از چند روز روشن نگه داشتن چراغ طب سنگ نمک در اتاق مقدار یون های منفی موجود در اتاق به مقدار قابل توجهی افزایش داشتند.

استفاده از آباژرو و شمعدان های طب سنگ نمک علاوه بر زیبایی بخشیدن به محیط سبب افزایش تعداد یون های منفی موجود در محیط می شود.

منبع: مجله طب سنگ

مطالب مرتبط

اثرات منفی امواج الکترومغناطیسی بر سلامتی

اثرات منفی امواج الکترومغناطیسی بر سلامتی

دکتر جانسون معتقد است که ایجاد هر تغییر عمده ای در سبک زندگی نیازمند زمان می باشد، اما او همواره به دنبال کشف راهکارهایی برای ایجاد این تغییرات است.

بیشتر بخوانید ...