نحوه عملکرد یون های منفی

نحوه عملکرد یون های منفی

یون های منفی چی هستند و چه خواصی برای سلامتی دارند؟

شما در همین لحظه می توانید یک ژنراتور یون منفی در منزل خود داشته باشید. دوش حمام شما با همان آب داغ و بخار موجود در آن به عنوان یک مولد یون منفی بسیار مناسب است و این دلیل خوبی برای دوش صبحگاهی است که اکثر افراد از آن لذت می برند.

با توجه به خواص متعددی که یون های منفی در سلامتی بدن دارند، دانشمندان با همکاری یکدیگر فیلتر یون منفی را به عنوان راهکاری مناسب برای ایجاد یون های منفی و برخورداری از مزایای آنها برای سلامتی در هر مکانی که مورد نظر شماست را پدید آورده اند.

فیلتر های مدرن با استفاده از روشی به نام تخلیه هاله ای؛ که الهام گرفته از نحوه وقوع رعد و برق در طبیعت عمل می کنند. یک جریان کوچکی از الکترون ها که از قسمت پایین سوزن به سمت نوک آن در حرکت هستند. هرچه الکترون ها به نوک سوزن نزدیکتر می شوند همبستگی بیشتری بین آنها ایجاد می شود. از آنجا که الکترون ها به طور طبیعی یکدیگر را دفع می کنند، زمانیکه آنها به سر سوزن می رسند به نزدیکترین مولکول هوا می پیوندند و تبدیل به یک یون منفی می شوند.

هرچه دافعه یون های منفی افزایش یابد این سبب میشود که آن ها بیشتر و بیشتر در اتاق پراکنده شوند. هرچقدر یونیزاسیون قوی تر باشد (مانند این نمونه بسیار قدرتمند)، یون ها سودمندتر هستند و می توانند محدوده بیشتری از محیط را در بر بگیرند.

مزیت های برتر یون های منفی برای سلامت

حال باید ببینیم که یونیزاسیون چه تاثیری در سلامتی و تندرستی ما دارد؟ تحقیقات علمی زیادی در این زمینه وجود دارند که ما در زیر به برخی از نتایج آنها اشاره می کنیم:

   1) یون های منفی به وسیله کاهش اثرات نابود کننده یون های مثبت موجود در محیط زیست؛ حس تندرستی و سلامت روحی را در شما افزایش می دهند. معمولا از یون های منفی به عنوان ضد افسردگی طبیعی نام برده می شود.

   2) تاثیر فیلترهای یون منفی برای پاکیزه کردن هوا از گرد و غبار، گرده، بو، دود، ذرات معلق، شوره حیوانات خانگی، انواع قارچ و سایر مواد آلرژی زا به اثبات رسیده است.

   3) یک ژنراتور یون منفی خوب می تواند به طور قابل توجهی باعث کاهش ویروس ها و باکتریهای موجود در منزل شما شود.

   4) عملکرد مژک ها را در دستگاه تنفسی شما بهبود می بخشند و از ریه هایتان در برابر التهاب و تحریک محافظت می کنند؛ در نتیجه به موارد کمتری از بیماری های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا و حتی تب یونجه و آسم منجر مبتلا می شوید.

   5) فیلترهای یون منفی دارای اثر آرامش بخشی هستند و در متعادل کردن الگوی تنفس، کاهش فشار خون و از بین بردن تنش نقش بسیار مهمی دارند. یون های منفی به طور مستقیم جذب جریان خون می شوند و با رادیکال های آزاد مضر موجود در بدنتان مبارزه می کنند.

   6) مطالعات نشان می دهد که وجود سطح بالایی از یون های منفی در بدن می تواند به عنوان داروهای ضد افسردگی مؤثر در درمان اختلال عاطفی فصلی (SAD) (افسردگی فصلی) تجویز شود.

   7) این یون ها همچنین می توانند سطح انرژی و تمرکز شما را بهبود بخشند. تحقیقات در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد یون های منفی سطح سروتونین را در مغز متعادل می کنند و تاثیر بی نظیری در بهبود خلق و خوی افراد دارند.

  8) مطالعاتی در فرانسه نشان داده است که استفاده از یون های منفی می تواند به الگوی خواب بهتر کمک کند. این نیز یکی از نتایج مثبت مربوط به متعادل شدن سطح سروتونین در مغز است.

   9) این یون ها باعث کاهش سردرد وبیماری می شوند. در شرکت اتحادیه نورویچ به این نکته پی بردند که استفاده از فیلترهای یون منفی برای تهویه هوا در محیط اداره ، میزان ابتلا به سردرد و بیماری در این محیط ها به میزان زیادی کاهش داشته است. در اروپا به طور معمول از ژنراتورهای یون منفی برای بهبود بیماران و افزایش تندرستی آنها استفاده می شود.

  10) افزایش سطح تمرکز و عملکرد ذهنی. آزمایشات به طور منظم نشان داده است: افرادی که در معرض سطوح بالایی از یون های منفی قرا گرفتند در چالش های ذهنی بسیار موفق تر از سایر افراد عمل کرده اند. دکتر پیرس در مرکزکاربردی علوم شناختی می گوید "یون های منفی جریان اکسیژن به مغز را افزایش می دهند که نتیجه آن هوشیاری بالاتر، کاهش خواب آلودگی، و انرژی روانی بیشتر است. "

  11) چراغ های نمک نیز می توانند در تولید یون منفی مؤثر باشند به همین علت برخی از افراد هم به استفاده از آباژورهای طب سنگ علاقمند هستند. از این چراغ ها و شمعدان های طب سنگ در منازل، رستوران ها، هتل ها، باشگاه های ورزشی و یوگا استفاده می شود. همچنین مراکز نمک درمانی و اتاق های نمک بسیاری نیز در سراسر دنیا وجود دارند که در زمینه درمان بیماری های ریوی نظیر آسم، آلرژی و سینوزیت فعالیت می کنند. همچنین از اتاق های نمک در مراکز ریلکسیشن، اسپا، سونای نمک نیز استفاده می شود. برای اطلاع بیشتراز خواص چراغ های طب سنگ به این لینک مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

مزایای یون منفی برای سلامتی

مزایای یون منفی برای سلامتی

یون های منفی در غلظت های بالا می توانند هوا را از رشد قارچ، گرده، شوره حیوانات خانگی، باکتری ها، ویروس ها، گرد و غبار وغیره پاکیزه نگه دارند.

بیشتر بخوانید ...
تأثیر پتانسیل یون منفی هوا بر آلودگی باکتریایی تجهیزات پزشکی

تأثیر پتانسیل یون منفی هوا بر آلودگی باکتریایی تجهیزات پزشکی

یافته ها نشان می دهد که عملکرد یونیزاسیون هوا هرگونه ذرات آسینتوباکتردر هوا را به طور کامل از سطوح پلاستیکی دفع کرده و مانع از انتقال آن می شود.

بیشتر بخوانید ...
میدان الکترومغناطیسی چیست و چه اثراتی در سلامتی دارد؟

میدان الکترومغناطیسی چیست و چه اثراتی در سلامتی دارد؟

هر جایی که یون های مثبت یا منفی حضورداشته باشند، میدان های الکتریکی وجود دارند.چراغ های طب سنگ نمک خاصیت جذب امواج الکترومغناطیس را دارند.

بیشتر بخوانید ...
چرا آباژور طب سنگ نمک تهیه کنم؟

چرا آباژور طب سنگ نمک تهیه کنم؟

آشنایی با خواص منحصر به فرد طب سنگ نمک. استفاده از آباژور طب سنگ نمک علاوه بر اینکه آثار بسیار مفید و ارزشمندی در افزایش سلامتی شما دارند. ادامه ...

بیشتر بخوانید ...
یون های مثبت و منفی چه هستند؟

یون های مثبت و منفی چه هستند؟

یون ها در حال حاضر در اطراف شما وجود دارند و شاید شما از این موضوع آگاه نباشید. آنها بر احساسات شما و به احتمال بسیار زیاد در سلامتی شما تاثیر گذارند.

بیشتر بخوانید ...